Prefabrik ev nedir

#prefabrik ev nedir Prefabrik ev,çelik ve galvaniz kompozit malzemelerin,fabrika ortamında belirli ölçü ve standart ile farklı model ve teknikleri ile her türlü iklim ve hava koşulları göz önüne alınarak üretimi yapılan prefabrik yapı çeşitlerine Prefabrik ev denmektedir.Prefabrik ile 1+1 prefabrik ev 2+1 prefabrik ev 3+1 prefabrik ev tek katlı prefabrik ev,iki katlı prefabrik yapılabilmektedir.Prefabrik ev en fazla iki katlı olarak yapılabilmektedir.

Prefabrik ev nerelerde kullanılır


Prefabrik ev nerelerde kullanılır?

Prefabrik ev kullanımı amaçlarına göre gruplandirilabilir.

  • Prefabrik fabrika
  • Prefabrik Villa
  • Prefabrik bağ evi
  • Prefabrik konut
  • Prefabrik hastane
  • Prefabrik okul

Prefabrik ev nerelerde kullanılır

Prefabrik ile evler,çelik villalar,hangar,atölye yapıları,şantiye yapıları,konteynerler,birleşimli konteynerler,kabinler,ofis binaları,hastane ve acil servis binaları,okul ve eğitim binaları,sağlık merkezleri,yemekhane,yatakhane ve benzer alanlarda kullanılabilecek,tüm yapılar üretilebilmektedir.Prefabrik ev her alanda kullanıla bilir ve Prefabrik'in sunmuş olduğu maliyet avantajı ile,prefabrik yapılar,hızlı bir şekilde imal edilmesi özellikleri ile,tüm sosyal alanlar da tercih edilmektedir.

#Prefabrik ev barınma ihtiyacı duyulan tüm alanlarda kullanılabilir.

Prefabrik evler,iskanı alınmış bölgede, hemen montaj işlemlerine başlanabilir.Prefabrik ev montajı, bulunduğu konum ve hava şartları ,göz önüne alındığında, ortalama 1 işgünü içerisinde kurulumu gerçekleştirilir.Prefabrik evleri, bu kadar kısa sürede, kullanıma hazır hale getirilmiş olması, parçalarının daha önceden ,fabrika veya imalathane'de hazırlanmış olmasıdır.

Prefabrik ev montajı

Prefabrik evlere olan talep son yıllarda giderek artmaya devam etmekte özellikle deprem sonrası, insanlarin barınma ihtiyaçlari için talep görürken prefabrik evlerin sadece deprem sonrası ihtiyaç duyulan bir yapı sistemi olmadığı ortaya çıkmıştır.Prefabrik ev bir yaşam alanın sağlaması gerekli olan tüm konfor ve güvenlik standartlarını üst seviyede sunabilen bu binalar, istenen her coğrafi bölgenin özel koşullarına uyumlu bir hayat alanının oluşmasını sağlıyor.Günümüzde bir çok bölgede tercih edilmektedir.

Prefabrik evler yapımı hızlı olması avantajının beraberinde, aynı standartları sunabilen tüm inşa sistemlerinden çok daha ekonomik şartlarda sahip olabileceğiniz benzeri olmayan bir avantaja da sahiptir.

Prefabrik ev güvenli mi?

Prefabrik ev güvenlimidir? gibi sorulara cevap olarak pefabrik ev güvenlidir diyebiliriz.Prefabrik ev ,yapısı itibariyle, çelik konstrüksiyon ve kozmopolit malzemeler ile üretildiği için deprem'de ağirlik basıncına maruz kalmaz betonarme yapilar'daki gibi kolon üzerlerine yük binmedigi için çatlama ve yarılma meydana gelmez.Dolaysiyla prefabrik ev güvenlidir.Diğer doğa olayları yağmur,kar,fırtına anlarinda etkilenmez,ısı ve ses yalıtımı sayesinde gece uyudugunuz sırada bazen yağan yağmurun sesini dahi duymaya bilirsiniz :)

Prefabrik ev güvenlimi

Özel alışimli malzeme yapısı ile, yangina karşı dayanıklıdır.Bildiginiz gibi, taş dışında dünyada, yanmayan bir maden yoktur onun dışında her madde belli bir ısı seviyesinde yanmaktadır.Diler iseniz , kalkan prefabrik olarak Türkiye'de kimsenin kullanmadığı,yangın sistemli özel Prefabrik ev üretimini sizin için gerçekleştirilebiliriz.

Neden prefabrik ev almalıyım?

Prefabrik ev parçaları, imalat sırasında yapıldığı için,uzun bir inşaat süresi yoktur.%100 paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır.Kullanılan malzeme kalitesi ile yapının ömrü dahada uzun olmaktadır.Taşıması kolaydır,istediğiniz bir noktan başka bir noktaya taşıma işlemi yapabilirsiniz.Ses ve ısı yalıtımı konusunda diğer yapılardan üstün özelliklere sahiptirler.

Prefabrik ev fiyati ,yapım avantajı ile betorname yapılara göre daha ucuza gelmektedir.Betorname yapılardaki gibi bir yapım süreci ve malzeme kullanımı olmadığından,prefabrik ev fiyatı maliyet avantajı saglar.

Neden prefabrik ev almalıyım Prefabrik ev esnek ve hafif yapısi,ve kozmopolit çelik kullanımi itibariyle deprem ve her türlü doğal afetlere karşısında sizi yarı yolda bırakmaz.

Neden prefabrik ev almalıyım prefabrik evler inşa edileceği bölgedeki çevre şartlarına uygun olarak üretilmektedir.Prefabrik evler yapımı kısadır.Beton ve çelik yapılar gibi uzun bir inşaat dönemi bulunmaz.Prefabrik evler bir yerden başka bir yere taşınabilir.

Aradığınız prefabrik ev için diler iseniz prefabrik-ev-1-1sayfamızı yada 2+1 prefabrik-ev-2-1 ziyaret edebilirsiniz